یه چرخی تو بازرهای برنامه های کاربردی اندروید و iOS بزنید به راحتی می تونید تعداد زیادی برنامه کاربردی برای ردیابی فعالیت های ورزشی خودتون، بخصوص دوچرخه سواری، پیدا کنید. یکی از برنامه های کاربردی Relive است.

برای استفاده از برنامه کاربردی Relive نیاز به داشتن مچ بندهای هوشمند ندارید. هر چند این امکان وجود دارد که این نرم افزار را به ردیاب های دیگه مثل Garmin Connect, Suunto, Polar flow, Ride with GPS و … وصل کنید.

relive connect
نرم افزارهایی که می توان به آن متصل شد

برای مثال نرم افزار آخری که در تصویر بالا می بینید، یعنی Zepp، نرم افزار مچ بندها و ساعت های هوشمند Amazfit (یکی از برندهای شیائومی) است.

همچنین امکان گرفتن خروجی به فرمت GPX (یه XML از دیتای سفر) نیز از طریق رابط کاربری وب این نرم افزار وجود دارد. این فایل خروجی رو می تونید به نرم افزارهای دیگه وارد کنید.

relive settings export gpx
صفحه مشاهده و دانلود فایل GPX سفرها

در این نرم افزار چندین پروفایل ردیابی فعالیت مثل دوچرخه سواری، دویدن، اسکی، قایق رانی، رانندگی، کوهنوردی، ماهی گیری 😀، اسب دوانی، اسکیت و بیش از سی پروفایل دیگه در نظر گرفته شده است. شما با انتخاب پروفایل مناسب و روشن کردن GPS به راحتی می تونید فعالیت ورزشی خودتون رو ردیابی کنید.

این نرم افزار در حقیقت یک شبکه اجتماعی ساخته که می تونید فعالیت های ورزشی خودتون رو در اون به اشتراک بگذارید و دیگران را دنبال کنید. همچنین می تونید اکانت خودتون را از حالت پیش فرض عمومی (Public) به خصوصی (Private) تغییر دهید.

relive social network follow
امکان دنبال کردن دیگران

این نرم افزار می تونه یک دفترچه خاطرات برای فعالیت های ورزشی شما باشد. مهمترین امکان این نرم افزار که اون رو از بقیه متمایز می کند، آماده سازی ویدیو سه بعدی زیبا از سفر شماست. شما در طول مسیر سفرتون می تونید در هر نقطه عکس یادگاری بگیرید و این نرم افزار عکس ها رو روی نقشه سفر در قالب یک ویدیو سه بعدی نمایش می ده. شما می تونید این ویدیو را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در پروفایل مجانی این نرم افزار تنها می تونید عکس هایی که در طول سفر گرفتید رو به ویدیوی سفر اضافه کنید.

در نسخه پلاس (که نسخه پولی نرم افزار است) امکاناتی نظیر اضافه کردن موزیک (پروفایل مجانی یه تعداد موزیک محدود در اختیار شما قرار میدهد)، کنترل سرعت پخش و امکان ویرایش ویدیوی سفر، کیفیت HD و استفاده مداوم بیشتر از ۱۲ ساعت به آن اضافه می شود.

این ویدیوی اولین سفر دوچرخه سواری بنده و رفیق خوبم علی آقای توکلی در زنجان است. البته سفر خاصی نیست، یه دور دور کوتاه بین کاری بود.

Relive ‘First ride’

مطالب مرتبط